rowery holenderskie
Brak kategorii

Jazda rowerem jesienią – Czy ma duży wpływ na zdrowie?

Niestety, lato opuściło nas na dobre już dawno, a pełną parą wystartowała jesień, i to ta późna. Zaczął się sezon zachorowań i gorszych nastrojów. Czy jazda rowerem może pomóc?  Nowe rowery holenderskie umożliwiają bardzo przyjemną, lekką jazdę, ale pogoda nie zachęca. W tym artykule powiemy, jak wiele może zdziałać aktywność fizyczna, a także podpowiemy, co robić lub czego nie robić, by nastrój jesienią był lepszy.

Czy warto jeździć rowerem jesienią?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – warto. Dlaczego? Ponieważ jazda rowerem wpływa pozytywnie na cały nasz organizm. Mieszkasz w górskim rejonie i ciągła jazda pod górkę cię męczy? A może wkurza cię spadający łańcuch lub niewygodne siodełko Z pomocą mogą przyjść rowery holenderskie. Rowery holenderskie oferują ogromny wachlarz możliwości. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Są między innymi rowery Gazelle. Mając jeden z nich bez problemu odjedziesz pod górę, ponieważ posiada wiele przerzutek, które możesz dostosować do swoich możliwości. Ponadto wszystkie siodełka – damskie i męski – są bardzo wygodne. Jesienią można mieć wiele wymówek. Szczególnie, gdy pogoda nie sprzyja. Jednak jazda na rowerze, bieganie, szybkie marsze i każda inna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu może uratować twoją odporność. Ponadto wysiłek pozytywnie pływa na samopoczucie.

rowery gazelle

Co prócz aktywności fizycznej?

Oprócz dbania o odpowiednią ilość aktywności fizycznej ważna jest zbilansowana dieta. Jesienią jemy mniej warzyw i owoców. Co za tym idzie, dostarczamy do organizmu mniej witamin. Dlatego warto suplementować między innymi witaminę C, D (której od września nam brakuje z powodu krótkich dni i małej ilości słońca), wapń, magnez, witaminy z grupy B i inne. Postaraj się nie izolować od bliskich. Kiedy mamy zły nastrój, często szukamy ciszy i spokoju, z dala od innych. Jednak możemy sobie tym zaszkodzić. Zwykle jeszcze bardziej pogrążamy się w nostalgii i smutku. Kolejna podpowiedź brzmi: ciesz się z małych rzeczy. Jesień tez może być ładna. Piękna poranna rosa na roślinach, Pajęcznach, ostatnie kwitnące kwiaty, ostatnie liście na drzewach. Zwolnij i przypatrz się przyrodzie. Każda pora roku może nas zachwycać. Ciesz się z chwil, gdy zza chmur wyłania się słońce.