Cięcie wodą
Brak kategorii

Cięcie strumieniem wody – co warto wiedzieć o tej metodzie?

Przedsiębiorstwa, które zajmują się obróbką metali, w swojej ofercie często posiadają cięcie wodą. Jest to popularna metoda, głównie ze względu na efekty, które dzięki niej można uzyskać. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu niesamowitej precyzji, to skorzystaj z usług zakładu, który zajmuje się cięciem wodą.

Cięcie wodą – dlaczego to coraz popularniejsza forma obróbki metali?

Cięcie strumieniem wody to coraz powszechniejsza metoda obróbki metali. Głównie ze względu na efekty, jakie można uzyskać. Po pierwsze obróbka ta jest mega precyzyjna – nie jest wykonywana przy wykorzystaniu wysokiej temperatury, dzięki czemu krawędzie są w idealnym stanie. Dodatkowo wycinać można bardzo małe, wręcz mikroskopijne kształty – jest bardzo dokładna. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup maszyny do cięcia wodą ze względu na niskie koszty eksploatacyjne oraz czystość, która zachowywana jest na miejscu pracy.

Maszyny do cięcia strumieniem wody

Istnieją dwa rodzaje maszyn, które wykorzystuje się do cięcia wodą. Pierwszy rodzaj posiada wyłącznie głowicę, którą wykonuje się cięcie. Maszyna ta składa się ze: stołu roboczego, pompy wodnej, układu podawania, systemu sterowania CNC  oraz z nowoczesnego oprogramowania i szafki sterowniczej. Dodatkowo taka maszyna może zostać wyposażona w dodatkowe głowice tnące 2D lub 3D.

Drugi rodzaj maszyny wyposażony jest w głowicę wodną i plazmową. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki tej maszynie możliwa jest obróbka za pomocą plazmy, jak i cięcie wodą.

Dobór odpowiedniej maszyny powinien być precyzyjny i trafny. Dlatego też, jeśli stoisz przed zakupem takiej maszyny, to koniecznie skorzystaj z usług firmy, która oferuje również profesjonalne doradztwo. Wiele firm umożliwia próbne cięcie, dzięki czemu można poznać zarówno zalety, jak i wady obróbki materiałów na danej maszynie.

Oprócz cięcia strumieniem wody w zakładach, które zajmują się obróbką metali wykonywane są jeszcze takie usługi jak: toczenie CNC, frezowanie CNC, spawanie, gięcie blach, cięcie plazmowe i wiele innych. To, z jakiej metody skorzystamy głównie zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać.