Przenośniki kubełkowe
Brak kategorii

Na co zwracać uwagę kupując przenośniki ślimakowe i kubełkowe?

Do transportowania często wykorzystuje się przenośniki. Te, które są najczęściej wybierane to przenośniki kubełkowe i przenośniki ślimakowe. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jakie przenośniki warto kupować – na co zwracać uwagę podczas ich wyboru.

Jakie przenośniki warto kupować?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przenośników od różnych producentów. Warto wybrać sprzedawcę, który zapewnia:

  • różnorodność modeli pod względem wydajności, długości, oraz względnie, wysokości podnoszenia,
  • precyzyjne dozowanie,
  • niewielki pobór mocy,
  • prosta, zwarta i szczelna budowa,
  • stosowanie podzespołów i komponentów tylko z najwyższej półki (FAG, SKF,TIMKEN, NORD, SEW),
  • opcja podłączenia do instalacji odpylającej.

Przenośniki ślimakowe i kubełkowe – charakterystyka

Przenośniki ślimakowe wykonywane są ze stali zwykłych, nierdzewnych oraz kwasoodpornych i takich, które odporne są na ścieranie. Wyróżnia się przenośniki pełne oraz wstęgowe. Ich wykorzystanie jest bardzo szerokie. Stosuje się je głównie w zakładach produkcyjnych, do transportowania materiałów sypkich.

Przenośniki kubełkowe wykorzystywane są do transportowania materiałów w pionie. Ogromną zaletą tych przenośników jest ich wydajność. Przenośniki dobierane są w zależności od takich parametrów jak: wysokość, na jaką kubełki mają się wznosić; pojemność kubełków; prędkość czy wydajność urządzenia.

Przenośniki ślimakowe

Zakup przenośników transportowych

Firmy, które oferują w swojej sprzedaży przenośniki kubełkowe albo przenośniki transportowe, bardzo często dopasowują się do klienta i jego potrzeb. Często klientom zależy na odpowiedniej długości taśmach, które posiadają różnorodne parametry. Decydując się na zakup takiego przenośnika, warto wybierać producentów, którzy dopasowują swoją ofertę pod potrzeby klientów.

Odpowiedni dobór przenośnika jest bardzo ważny. Zapewnia on prawidłowe i sprawne działanie całego systemu transportowego. W zależności od transportowanego produktu, dobiera się odpowiedni rodzaj materiału.