Druk Inowrocław
Brak kategorii

Druk czy elektronika – Lepsze audiobooki czy drukowane książki?

Jesteś książkowym molem? Właściwie to dziś owe powiedzenie jest nieco przeterminowane. Dlaczego? Ponieważ coraz częściej ludzie stawiają na książki w postaci elektronicznej, druk Inowrocław idzie natomiast w zapomnienie. Co za tym idzie, gdzie te literalne mole miałyby grasować? Ale to tak abstrahując. Lepszy druk czy audiobook?

Druk Inowrocław – Czy książki drukowane są cenniejsze?

Prawie każdy, kto kocha czytać książki czasem zastanawia się, co lepiej wybierać – e-booki, audiobooki czy książki tradycyjne, drukowane. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety. Kiedyś dostępna był jedynie drukowana literatura. Ludzie masowo chodzili do bibliotek czy księgarni. Jedni woleli kupować, inny wypożyczać. Druk Inowrocław ma tę niezwykłą moc przenoszenia czytelnika w inny świat. Pogięte rogi, przybrudzone kartki, czasem ilustracje – To coś, czego nie da nam audiobook. Czytając w papierowej wersji książki możemy sami stworzyć historię. Zapamiętujemy – „przy tym zagiętym rogu zaczął padać deszcz, a przy tym przybrudzeniu pies domagał się uwagi i językiem zahaczył o książkę, gdy byłam nią pochłonięta”. Poza tym łatwiej wrócić do ulubionego fragmentu. Każda książka ma swój niepowtarzalny wygląd, fakturę, wagę, zapach! Nie da się tego porównać z elektroniczną literaturą, gdzie każda wygląda podobnie.

druk Mogilno

Audiobook – Też ma wiele zalet

Co jest główną zaletą e-booków i audiobooków? Z pewnością możliwość korzystania z nich gdzie i kiedy tylko mamy ochotę. To chyba główny powód, dla którego tak zyskały na wartości. Druk Mogilno wymaga znalezienia miłego, czystego miejsca, trzymania go w ręku. Natomiast audiobook może być włączony nawet w pracy – jeśli warunki nam na to pozwalają – i lecieć przez słuchawki. Takie książki możemy „czytać” w autobusie, tramwaju, na spacerze  i tak dalej. Zdarza się także, – choć póki co jest to rzadkość – iż oprócz lektora nagrywane są efekty dźwiękowe takie jak szum morza, lasu, śpiew ptaków i tym podobne. Wtedy nasza wyobraźnia ma niesamowite ułatwienie a przy tym pole do popisu. Zatem co wybrać? Trudno stwierdzić. Młodzi rzucają się w większości na wersje elektroniczne, jednak zdecydowana większość dorosłych woli tradycyjnie – drukowane książki.