mieszkania na sprzedaż Janikowo
Brak kategorii

Mieszkanie w dużym mieście jest przereklamowane!

Każdego roku coraz więcej ludzi w średnim wieku przeprowadza się z dużego miasta do małego miasteczka. Młodzi ludzie natomiast z małych miejscowości uciekają do największych miast. Dlaczego tak jest? Czy mieszkania na sprzedaż Janikowo i w innym mniejszych miastach są dużo tańsze od  tych w Poznaniu czy Warszawie? Zapraszamy do lektury.

Duże miasto to wiele możliwości i… hałasu, smogu, przestępczości

Mieszkanie w dużym mieście, takim jak Poznań czy na przykład Warszawa ma swoje plusy. W dużych miastach łatwiej o wygodne i dobrze płatne stanowisko pracy. Poza tym zwykle poziom opieki medycznej a także edukacji są na wyższym poziomie. Młodzi ludzie mają więcej możliwości do zabawy, a osoby starsze wszystko mają pod ręką. W dużych miejscowościach kursuje komunikacja miejska, co jest bardzo wygodne dla osób, które musza dojeżdżać do pracy na drugi koniec miasta.  Młodzież ma także więcej szkół do wyboru, bez konieczności płacenia za akademik. Ale pomyślmy chwile o wadach dużych miast. Latem jest w nich dużo cieplej niż w małych aglomeracjach. Powietrze jest zwykle bardziej zanieczyszczone. Poza tym, im więcej ludzi, tym większy hałas, zgiełk. W dużych miastach niestety panuje większa przestępczość. I oczywiście co bardzo ważne – trudniej się utrzymać. Nawet mieszkania na wynajem są dwa lub trzy razy droższe niż te w małych mieścinach.

mieszkania Janikowo

Mieszkanie w małej mieścinie – Więcej zalet niż wad?  

Oczywiście nie mówimy o wiosce zabitej dechami. Mamy na myśli miasteczka, których liczba mieszkańców nie przekracza 10 tysięcy, ale nie jest mniejsza niż 6 tysięcy. Jednym z takich miast jest Janikowo, położone niedaleko Inowrocławia w województwie kujawsko-pomorskim. Posłuży nam ono za przykład. W takim Janikowie znajduje się wszystko czego potrzeba. Kilka marketów, apteka, basen, szkoły, stadion. Co ważne, jest tu także dworzec autobusowy i PKP. Pociągiem dojedzie się tu chociażby do Bydgoszcz, Inowrocławia, Gniezna czy Poznania. Mieszkania na sprzedaż Janikowo są dużo tańsze niż w omówionym wcześniej Poznaniu. A czy różnią się wygodą? Tutaj również inwestują znani deweloperzy, powstają nowe osiedla z wysokim standardem. Zalety mieszkania Janikowo są większe niż wady. Do wad można zaliczyć na pewno mniej stanowisk pracy, jednak jak już wspomnieliśmy, nie ma problemu z szybkim dojazdem do większej miejscowości.