nowe części do BMW
Brak kategorii

Części samochodowe nie od producenta – Uważaj na oszustów  

Jeżeli posiadasz samochód marki Audi, BMW lub Porsche, wiesz, jak wytrzymałe to auta. Jednak nawet najlepsze samochody nie są niezniszczalne. Czasem trzeba kupić nowe części do BMW i tak dalej.  Najlepiej, aby jeszcze udało się tanio. Niestety, nie każda hurtownia motoryzacyjna posiada oryginalne części, choć może tak twierdzić. Jak nie dać się oszukać? Na co zwracać uwagę?

Na co zwracać uwagę kupując nowe części do BMW?

Samochody towarzyszą nam od wielu lat. Wydają się wręcz niezbędne. Na jedną rodzinę przypada nieraz nawet kilka aut. Choć są one nam niezwykle potrzebne, pochłaniaj sporo pieniędzy. Samochody, jak wszystko, lubią się psuć. Najczęściej robią to w najmniej odpowiednim momencie. Większość mężczyzn stara się mniejsze usterki usuwać na własną rękę, a części kupują przez Internet. Dotyczy to również właścicieli samochodów BMW. Najtaniej wychodzi kupować w hurtowniach. Oczywiście, o ile dana hurtownia motoryzacyjna Gniezno prowadzi sprzedaż detaliczną. Trzeba jednak uważać, gdyż zdarza się, że jakość nie idzie w parze z ceną, a z oryginałem część ma wspólną tylko plakietkę. Jak nie dać się wkręcić?

Znaj swoje prawa

Przede wszystkim nie bój się rozmawiać ze sprzedawcą. Niektórzy mają takie myślenie, że nie cha przeszkadzać komuś w pracy czy się narzucać. Jednak sprzedawcy w sklepach, hurtowniach właśnie od tego są – by doradzać, odpowiadać na pytania. Porównuj także parametry z tymi z oryginalnych części – znajdziesz je w Internecie. Jeśli kupujesz przez Internet, to nie krępuj się wysyłać maile czy dzwonić do danej firmy. Niestety oszustów jest coraz więcej. Szkoda byłoby zapłacić jak za oryginalne, nowe części do BMW, a otrzymać wyrobiony produkt, który wystarczy na miesiąc.

hurtownia motoryzacyjna Gniezno

Trochę o samym BMW

Historia marki BMW zaczęła się w 1916 roku. Siedziba tego producenta mieści w Monachium, w Bawarii, na południu Niemiec. Co ciekawe, początkowo firma wytwarzała spalinowe silniki lotnicze. Następnie zajęła się produkcją motocykli. O pierwszych samochodach marki BMW nieoficjalnie mówi się od 1918 roku. Były to jednak tylko prototypy. Pierwszy samochód, jaki wyprodukowało BMW i który dostał się do sprzedaży to niewielki Dixi. Powstało łącznie 2000 egzemplarzy tego pojazdu. Obecnie samochody tej marki są jednymi z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych spośród klasy wyższej.